Kies 'n taal

Huguenot Primary School - Tuisblad

Ons visie

Waar Elke Kind Toegerus Word Vir Die Lewe, is direk gekoppel aan die feit dat 'n laerskool 'n plek is van geborgenheid waar leerders aangemoedig word om elke geleentheid vir deelname aan te gryp sodat hulle hul hoërskoolloopbaan en lewe kan aandurf met 'n wye verskeidenheid van vaardighede en kennis.

As personeel van Hugenote Laerskool is ons daarop ingestel om ons missie, wat verklaar dat ons 'n diverse opvoedkundige instansie met 'n Christelike etos is, maar met groot verdraagsaamheid en begrip vir ander godsdiensgroepe, uit te leef.

Ons streef na uitnemendheid en die volkome ontwikkelling van elke kind: akademies, fisies, sosiaal en geestelik. Deur professionele opvoeding wil ons optimale groei en kwaliteit sport- en kulturele blootstelling verseker.

Wees deel van hierdie dinamiese skool en help bou aan die drie pilare wat ons as strategiese groeipunte geïdentifiseer het:

  • Posisionering - Akademiese Uitnemendheid
  • Finansies
  • Interne Gedrag - "Die Hugenote Manier"

3de KWARTAALPROGRAM 2014

 

Julie 2014

Do 10

Verjaarsdag: Sarie Botha

Ma 21

SKOLE OPEN

Do 24

Interskole Kultuuraand: Tuis

Vr 25

Interskole Big Brag // Interskole: Hokkie (T) // Snoepie: Gerda // Interskole Dans

Sat 26

Interskole: Rugby/Netbal (T)

Di 29

Rugby/Netbal vs Caledon (T)

Wo 30

Hokkie vs S’Bosch (W)

Do 31

Rugby: 0/7C, 0/8C,D vs Van Riebeeckstrand (T)

Augustus 2014

Vr 1

ENTREPRENEURS

Sa 2

0/13 Rugby 7’s: Curro Langebaan // 0/11 Rugby Panorama Toernooi

Ma 4

Eisteddfod: Voordrag Gr.4 & Gr. R

Di 5

Netbal vs HMSP (W) // Rugby vs Gericke (W) // Eisteddfod: Voordrag Gr.5 & Gr.1

Wo 6

Hokkie vs Eik (W) // Eisteddfod: Recitation Gr.4 , Eisteddfod: Voordrag Gr.6 & Gr.2

Do 7

Eisteddfod: Voordrag Gr. 7 & Gr. 3, Eisteddfod: Recitation 

Gr. 5, Orfforkes

Vr 8

UITNAWEEK // ENTREPRENEURS //

Eisteddfod: Recitation Gr. 2 & 3 // Mnr. + Mej. Rommel en optel

Sa 9

Vakansiedag: Vrouedag

Ma 11

Eisteddfod: Recitation Gr. R & 1, Junior Blokfluit // Hokkie vs HMSP (W)

Di 12

Eisteddfod: Junior Blokfluit

Wo 13

Hartenbos Toer 0/13A // Eisteddfod: Sang Gr. 1-7

Do 14

Hartenbos Toer 0/13A // Eisteddfod: Sang Gr.1-7

Vr 15

Hartenbos Toer 0/13A // Entrepreneurs

Sa 16

Hartenbos Toer 0/13A

Ma 18

Eisteddfod: Kore

Di 19

Rugby/Netbal vs Swartland (W) // Eisteddfod: Kore , Nasionale Dans

Wo 20

Hokkie vs Swartland (T) // Eisteddfod: Kore , Nasionale Dans

Do 21

Eisteddfod: Kore , Nasionale Dans

Vr 22

Landloop: Voor Groenberg // Entrepreneurs

Sa 23

HHS INTERSKOLE (H)

Ma 25

Verjaarsdag: Anja du Preez // Eisteddfod: Junior Klaviere/Hout Blasers

Di 26

Eisteddfod: Junior Klaviere/Hout Blasers

Wo 27

Eisteddfod: Junior Klaviere/Hout Blasers

Do 28

Sport Foto’s // Eisteddfod: Kore , Nasionale Dans

Vr 29

HR Kermis: Hokkie // Snoepie: Gerda

Sa 30

HR Kermis: Rugby/Netbal // Verjaarsdag: Mareli du Plessis en Christell Rossouw // Jukskei Skole Kampioenskappe/Boland

 

September 2014

Ma 1

LENTEDAG: Gr. R Outehuis

Di 2

Eisteddfod: Prestige Gala (Paarl Stadsaal)

Wo 3

Boomplantdag // Hokkie vs PPS (W)

Do 4

Rugby vs PPS (T)

Vr 5

UITNAWEEK // LOSLITDAG // Verjaarsdag: Klaas Willemse // Snoepie: Gerda // Gr. R Oupa & Oumadag

Sat 6

Jukskei Skole Kampioenskappe/Wes - Kaap

Di 9

Wellington Sangfees

Do 11

0/13 Sport afsluitings funksie

Vr 12

ENTREPRENEURS

Sat 13

Jukskei Skoleliga wedstryde

Di 16

ANA: Tale Gr. 3 & 6

Wo 17

ANA: Tale Gr. 1, 2, 4, 5

Do 18

HL MELODRAMA // ANA: Wisk  Gr. 3 & 6

Vr 19

HL MELODRAMA  // ENTREPRENEURS // // ANA: Wisk  Gr. 1, 2, 4, 5

Sa 20

HL MELODRAMA

Wo 24

Vakansiedag: Erfenisdag // Verjaarsdag: Michelle Behne

Sa 27

Jukskei Skoleliga wedstryde

Ma 29

GF. Rapportbespreking

Di 30

GF. HAM-Rapport

 

Oktober 2014

Vr 3

SKOLE SLUIT

 

Nuusbriewe

Januarie 2013 - kliek om af te laai

Februarie 2013 - kliek om af te laai

Maart 2013 - kliek om af te laai

April 2013 - kliek om af te laai

Mei 2013 - kliek om af te laai

Julie 2013 - kliek om af te laai

Augustus 2013 - kliek om af te laai

Menu